Google Translate Widget by Infofru

Author Site Reviewresults

 

Ściernice ceramiczne do szlifowania cylindrycznego i powierzchni płaskich

(Surface and cylindrical grinding wheels)

 

Szlifowanie powierzchniowe wykonuje się na płaskich powierzchniach, profilowanych powierzchniach lub cylindrycznych wałkach  skrawaniem ciągłym lub przerywanym z wykorzystaniem precyzyjnych szlifierek do płaszczyzn z wrzecionem poziomym lub pionowym oraz stołami poprzecznymi lub obrotowymi.

Firma DIAMOS oferuje szereg skutecznych rozwiązań technologicznych zapewniających efektywny proces szlifowania dla różnych grup materiałów i metod szlifowania. 


Ściernice ceramiczne serii:  BLUE - PROGRES - PREMIUM

Ściernice ceramiczne serii:  BLUE - PROGRES - PREMIUM

Zastosowanie:

przeznaczone są szczególnie do szlifowania dużych powierzchni płaskich (matryce, stemple, korpusy, formy), zmniejszając tym samym powstawanie przypaleń oraz szkodliwych naprężeń powierzchniowych w materiale obrabianym.

Odpowiednie rozłożenie porów w ściernicy doskonale doprowadzają chłodzenie bezpośrednio do strefy skrawania (miejsce styku ściernicy z materiałem), gdzie normalnie powstaje wysoka temperatura oraz efektywnie transportują urobek materiałowy poza strefę szlifowania.

Zwiększonej porowatości bardzo dobrze sprawdzają się podczas szlifowania materiałów o różnej lub strefowo zmiennej twardości.

 

Materiały szlifowane:

- stale stopowe, specjalne, proszkowe spiekane,

- stale szybkotnące HSS - HSS/Co (np. SK, SW),

- stali narzędziowych twardość w zakresie (50 - 63) Hrc

( NC6, NC10, NC11, NC11LV),

- stale nierdzewne INOX i żaroodpornych,

- aluminium i jego stopy oraz żeliwo.

Korzyści:

- chłodne szlifowanie bez przypaleń nawet przy dużych naddatkach szlifierskich,

- bardzo dobry efekt samo-ostrzenia oraz zmniejszenie częstotliwości obciągania ściernicy,

- doskonała skuteczność doprowadzenia chłodzenia i odbioru ciepła ze strefy szlifowania,

- bardzo niska podatność do nadmiernego zapychania powierzchni ściernicy,

- wyższa wydajność szlifowania dla szerokiej grupy materiałów (względna uniwersalność),

- możliwość stosowania dla materiałów o zmiennej twardości powierzchniowej (stal + aluminium),

- skrócenie ogólnego czasu obróbki

- zmniejszenie możliwości powstania uszkodzeń termicznych materiału i szkodliwych naprężeń powierzchniowych.

 

 

 


 

Ściernice ceramiczne serii:  ARCTIC

Zastosowanie:

Nowoczesne wysokowydajne ściernice ceramiczne serii ARCTIC oparte o technologię łączącą specjalne ziarno mikrokrystaliczne oraz spoiwo o odpowiedniej charakterystyce ścierania.

Ściernice posiadają optymalną charakterystykę szlifowania, która zapewnia użytkownikowi wysoką wydajność, zmniejszone zużycie jednostkowe oraz wysoką stabilność zadanego profilu zarówno w procesie szlifowania cylindrycznego jak również powierzchni płaskich.

Materiały szlifowane:

- stali proszkowych specjalnych,

- stali szybkotnących HSS (np. SK10V, SK5V, SK5M, SK8M, SW18),

- stali narzędziowych (np. NC6, NC10, NC11, NC11LV) twardości 58 – 65 HRC,

- stali nierdzewnych INOX (10-18,5% Cr).

Korzyści:

- efektywna obróbka wielu gatunków stali trudnoobrabialnych,

- szlifowanie materiałów 54 - 65HRC,

- optymalna trwałość ściernicy przy obróbce twardych materiałów,

- zmniejszenie czasu szlifowania,

- wyeliminowanie uszkodzeń termicznych powierzchni,

- redukcja naprężeń powierzchniowych,

Ściernice ceramiczne serii:  ARCTIC

 

 


Ściernice ceramiczne serii:  SUPERABRASIVES (z ziarnami mikrokrystalicznymi)

 

Ściernice ceramiczne serii:  SUPERABRASIVES (z ziarnami mikrokrystalicznymi)

Zastosowanie:

Ściernice te, są sklasyfikowane pomiędzy ściernicami konwencjonalnymi(np. Al2O3 elektrokorund szlachetny), a ściernicami super-twardymi (np. borazonowe CBN, diamentowe).

Specjalnie spiekane ziarna ścierne SA - Al2O3 posiadają strukturę mikrokrystaliczną, która oferuje wysoki stopień samoostrzenia i ostrości ściernicy.

 

Materiały szlifowane:

ściernice SUPERABRASIVE znajdują zastosowanie w bardzo wielu wymagających aplikacjach, takich jak np. obróbka stali narzędziowych, stali wysokostopowych szybkotnących utwardzonych do wartości 68 HRc w szlifowaniu cylindrycznym, powierzchniowym, wewnętrznym oraz ostrzeniu narzędzi skrawających.

Zastosowane różnych mieszanek ziaren ceramicznych mikrokrystalicznych w ściernicy pozwala na zoptymalizowanie doboru ściernicy dla danej aplikacji.

Korzyści:

ściernice serii SUPERABRASIVES cechują się bardzo wysoką wydajnością w porównaniu do ściernic konwencjonalnych (nawet do pięciu razy większa wydajność), nie wymagają tak restrykcyjnych warunków użytkowania jak ściernice borazonowe CBN lub diamentowe, mogą być stosowane na standardowych szlifierkach i maszynach. Relatywnie łatwość obciągania i kształtowania profilu ściernicy.

 

 

Polecamy Państwu również ściernice diamentowe DIA i borazonowe CBN do szlifowania powierzchniowego i cylindrycznego:

 

Zapytania ofertowe prosimy przesyłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Ściernice do szlifowania to niezastąpione narzędzia w obróbce metali. Szlifowanie stali INOX, w tym stali 1,2379 oraz stali narzędziowych, wymaga zastosowania odpowiednich ściernic, które zapewnią wysoką precyzję i efektywność. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór ściernic ceramicznych, przeznaczonych do różnorodnych zadań szlifierskich, zarówno powierzchniowych, jak i cylindrycznych.

Ściernice ceramiczne - nasza oferta

Nasz asortyment obejmuje ściernice ceramiczne serii:

  • BLUE - PROGRESS – PREMIUM ( specjalna mieszanka ziaren ceramicznych i spoiwa ),
  • ARCTIC ( mieszanka ziaren ceramicznych i spoiwa ),
  • SUPERABRASIVES ( specjalne ziarna mikrokrystaliczne ) .

Polecamy Państwu również ściernice diamentowe DIA i borazonowe CBN do szlifowania powierzchniowego i cylindrycznego.

Zastosowanie ściernic ceramicznych

Ściernice ceramiczne do szlifowania cylindrycznego

Ściernice ceramiczne doskonale sprawdzają się w szlifowaniu cylindrycznym, które wymaga precyzyjnego wykończenia powierzchni lub zebrania dużej ilości naddatków materiałowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, dostępne w naszej ofercie ściernice zapewniają wysoką jakość obróbki oraz długą żywotność narzędzi.

Szlifowanie powierzchni

Szlifowanie powierzchniowe to proces, który wykonuje się na płaskich i kształtowych powierzchniach, stosując skrawanie ciągłe lub przerywane. Precyzyjne szlifierki do płaszczyzn z wrzecionem poziomym lub pionowym oraz stołami poprzecznymi lub obrotowymi są idealnym narzędziem do tego typu zadań. Firma DIAMOS oferuje szeroką gamę ściernic ceramicznych, które spełniają najwyższe standardy jakości.

Korzyści ze stosowania ściernic ceramicznych

Oto zalety produktów oferowanych w naszym sklepie:

Chłodne szlifowanie

Ściernice zapewniają chłodne szlifowanie bez przypaleń, nawet przy dużych naddatkach szlifierskich. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie idealnej powierzchni bez uszkodzeń termicznych.

Samoostrzenie

Wysoka skuteczność samoostrzenia ściernic ceramicznych pozwala na zmniejszenie częstotliwości obciągania, co przekłada się na wyższą wydajność pracy i oszczędność czasu.

Efektywne chłodzenie

Doskonała skuteczność doprowadzenia chłodzenia i odbioru ciepła ze strefy szlifowania sprawia, że nasze ściernice są niezawodne nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Uniwersalność zastosowania

Ściernice ceramiczne odpowiednio dobrane ( ziarno, wypełniacze, spoiwo, twardość, struktura ) sprawdzają się przy szlifowaniu szerokiej gamy materiałów, w tym tych o zmiennej twardości powierzchniowej, takich jak stal i aluminium.

Narzędzia do szlifowania stali

Wybierając ściernice do szlifowania, inwestujesz w narzędzia najwyższej jakości, które zapewniają doskonałą precyzję i efektywność pracy. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą ściernic ceramicznych, diamentowych i borazonowych dostępnych w naszej ofercie. Skorzystaj z naszych rozwiązań technologicznych i popraw jakość oraz wydajność swoich procesów szlifierskich. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, jak nasze ściernice mogą zrewolucjonizować Twoją pracę.

Początek strony